Peugeot 308 Fırsat Araçları

İlk çıktığı 2014 yılında Car of the year ödülünü alan 308 artık eskime belirtileri göstermişti.Pandemi nedeniyle otomobil sektörünün olumsuz etkilenmesiyle kasa değiştirmesi 2022 yılına sarkan 308 yeni gelen hayalet ekranı ve ufak değişikliklerle yeni çıkan Focus,Golf ve Leon ile rakebet etmeye çalışacak.

Peki yeni donanım paketlerinde neler var? PSA grubu pandemi sürecinde diğer ülkeler için üretilen araçları ülkemize ithal ederek satışlarını oldukça arttırmıştı.Peugeot 308 de ise Style Tech,Allure Sport ve GT donanım paketleriyle ülkemize Eylül sonu Ekim başı gelecek.

Style Tech paketinde ön sis farları,led gündüz farları,elektrikli katlanır ayna,arka park sensörü,16″ jantlar,hız sabitleme,far ve yağmur sensörü ve mirror screen standart olacak

Allure Sport donanında ise ek olarak full led farlar,led ön sis farları,ön ve arka park sensörü,17″ jantlar,anahtarsız giriş ve çalıştırma,navigasyon,gerii görüş kamerası standart olacak. Gt donanımında ek olarak spor ön tampon,denon ses sistemi gelecek.

Fiyat olarak  STYLE TECH 1.2 PureTech 130 S&S EAT8 211.500 Tl’den satışa sunulacak.Allure Sport donanımı ise 229.000 Tl’den satılacak.Her iki donanım seviyesinde de EAT8 olarak geçen 8 ileri AİSİN yapımı sanzıman kullanılıyor ve joystick vites kumandası bulunuyor.Şuan için oldukça rekabetçi duran 308 2022 yılında kasasını yenileyerek C segmentinde kartların yeniden dağıtılmasına yol açacak.

Bir cevap yazın